Субота, 04.05.2024, 23:02
Вітаю Вас, Гість
Головна » Сторінка для батьків » Мої статті

Молоко, молочні та кисломолочні продукти в дитячому харчуванні

Використання молока, молочних та кисломолочних продуктів під час організації дитячого харчування в дошкільних навчальних закладах регламентовано постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» від 22.11.2004 №1591 та Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 №298/227.

Молоко як окремий продукт як складова страв

Питне молоко характеризується високими поживними властивостями, ступенем засвоюваності, енергетичною цінністю, органолептичними показниками та розмаїттям способів використання.

Молоко легко засвоюється дитячим організмом:

  • Білки молока засвоюються на 95-96%;

  • Жири – на 96%;

  • Вуглеводи – на 98%.

Додавання молока до інших страв сприяє підвищенню їх засвоєння.

До складу молока входять різні компоненти, основними з яких є вода, білки, лактоза, мінеральні речовини, зокрема й мікроелементи, вітаміни, ферменти тощо. До того ж такі компоненти, як казеїн і лактоза, не містяться в інших продуктах харчування.

У дитячому харчуванні зазвичай використовують коров’яче молоко як окремий продукт харчування або для приготування перших, других чи третіх страв.

З молока виробляють молочні та кисломолочні продукти, що мають цінні, незамінні поживні властивості. Ці продукти, зокрема, містять кальцій, вітаміни В2 та А, повноцінний білок. Молоко, молочні та кисломолочні продукти мають досить високу енергетичну цінність, що зумовлено їхнім хімічним складом.

Щоденне споживання молока, молочних та кисломолочних продуктів є дуже важливим для росту і розвитку дітей, а особливо для формування їхнього скелета та зубів.

Молочні продукти в раціоні дошкільників

Молочні продукти – це продукти, одержані з молока або молочної сировини, які можуть містити харчові добавки, необхідні для виробництва, за умови, що ці добавки ні частково, ні повністю не замінюють таких складових молока, як молочний жир, молочний білок і лактоза.

Розглянемо молочні продукти, які використовують у дитячому харчуванні. До них відносять сир та вершкове масло.

Сир є одним із найцінніших продуктів харчування. Цей продукт виготовлюють із кислого молока корів, кіз або овець. До того ж він є одним з найкалорійніших продуктів харчування. Поживна цінність сиру зумовлена високою концентрацією білків і жирів. Залежно від сорту в 100г сиру міститься 15-27% білків, 20-32% жирів, а енергетична цінність його сягає 450ккал.

У світі виготовляють сотні сортів сиру. Їх вид, консистенція і аромат залежать від походження молока, пастеризування, ступеня жирності, наявності бактерій і цвілі, виду обробки, умов тривалості дозрівання. Як ароматизатори під час виготовлення сиру використовують трави, спеції або деревний дим.

Сир - це джерело кальцію, фосфору, вітамінів А, В2, В12, амінокислот і білка. Організм дитини засвоює цей молочний продукт майже на 100%. Дієтологи стверджують, що для забезпечення балансу мінеральних речовин і підтримки здоров’я людина має споживати не менше за 6 кг сиру на рік. Тому в раціоні дітей, оскільки вони витрачають упродовж дня багато енергії, сир є обов’язковим продуктом.

Тверді сорти сиру сприяють зміцненню зубів. Цей продукт не дає змоги бактеріям, що є в порожнині рота, виробляти кислоту, яка руйнує зубну емаль.

Масло вершкове – молочний продукт, який виробляють збиванням свіжого або кислого молока, вершків чи вершків високої жирності.

Масло вершкове використовують як додаток до їжі або під час приготування страв для випікання, смаження чи приготування соусів.

Масло вершкове складається з молочного жиру, мікроскопічних часток води і молочних білків. Цей молочний продукт виготовляють лише з коров’ячого молока або продуктів його переробки без жодних спеціальних харчових добавок.

 

 

Категорія: Мої статті | Додав: veselka (18.09.2017)
Переглядів: 1189 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: